Zarządzanie wężem ssącym
Hide-A-Hose

przyszłość w odkurzaniu centralnym

 Hide-A-Hose – Rewolucja w sprzątaniu!!! Kolejna  generacja systemów centralnego odkurzania…

Hide-A-Hose pozwala ukryć w ścianie nawet do 15 metrów węża, który jest dostępny w każdej chwili. Co więcej po zakończonym sprzątaniu wąż sam chowa się do instalacji. Dzieje się tak gdyż napędza go siła ssąca wytwarzana przez odkurzacze centralne VACUFLO® z prawdziwą filtracją cykloniczną CFT™. 

Wąż ssący jest przechowywany w rurociągu SmartTube™, znajdującym się wewnątrz ściany lub pod posadzką. Instalację taką oczywiście wykonuje się wcześniej na etapie budowy budynku lub podczas jego remontu.

 

Jedno gniazdo ssące Hide-A-Hose z wężem 15-metrowym pozwala na posprzątanie co najmniej 200m2 powierzchni. Sam wąż ssący jest bardzo lekki i elastyczny, a specjalny pokrowiec którym jest pokryty chroni przed uszkodzeniem samego węża, a także uszkodzeniem i porysowaniem nim mebli, schodów, podłóg itp. Po zakończonym sprzątaniu wystarczy odczepić rękojeść, zwolnić obrotową dźwignię i zassać wąż z powrotem do instalacji po czym możemy przejść do następnego gniazda i powtórzyć całą operację. Podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną w trakcie zasysania węża do instalacji czyści także pokrowiec węża, dzięki czemu unika się jego zabrudzenia.

Ojczyzną systemów centralnego odkurzania są Stany Zjednoczone i Kanada. Tam też 15 lat temu został zamontowany po raz pierwszy system Hide-A-Hose. Do dzisiaj korzystają już z niego miliony zadowolonych użytkowników na całym świecie.

Charakterystyka i zalety systemu Hide-A-Hose?
 • Nawet do 15 metrów węża ssącego chowanego w ścianie, co pozwala na posprzątanie co najmniej 200m² powierzchni z jednego gniazda.
 • Stosując Hide-A-Hose unika się przenoszenia i przechowywania niewygodnego zwoju z wężem ssącym
 • Łatwy i szybki dostęp w każdym momencie do węża ssącego, przy czym z gniazda można wysunąć tyle węża ile potrzebujemy w danej chwili do posprzątania zabrudzeń.
 • Po zakończonym sprzątaniu wąż ssący zostaje zassany do instalacji, przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie siły ssącej odkurzaczy VACUFLO®.
 • Podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną w trakcie zasysania węża do instalacji pozwala utrzymać w czystości pokrowiec węża.
 • Możliwość montażu w większości nowobudowanych i już istniejących domów i apartamentów.
 • Dłuższy wąż ssący to mniej gniazd ssących w budynku, co przekłada się na oszczędność czasu i nakładu pracy w trakcie instalacji.
 • http://www.vacuflo.pl/layout/08.gif); background-position: 10px 5px; background-repeat: no-repeat no-repeat;">Idealne rozwiązanie dla osób lubiących dbać o swój dom.
 

Centralne odkurzanie system tradycyjny

System centralnego odkurzania to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych odkurzaczy przenośnych. Można go stosować dla domów i apartamentów, zarówno tych nowobudowanych jak i już istniejących. System centralnego odkurzania składa się z:

 • agregatu ssącego potocznie nazywanego odkurzaczem centralnym, który zwykle montowany jest na stałe w garażu, piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. Odkurzacz centralny jest wyposażony w przejrzysty zbiornik na zassane w czasie odkurzania zanieczyszczenia.
 • nstalacji rurowej wykonanej z 2-calowych rur PCV. Jej zadaniem jest transport zanieczyszczeń z punktów ssących do jednostki centralnej. Instalacja rurowa prowadzona jest w ścianach, posadzkach lub przestrzeniach technicznych.
 • punktów ssących, które mogą być: gniazdem ssącym do podłączania elastycznego węża, szufelką automatyczną, gniazdem Hide-A-Hose, zasobnikiem z wężem ssącym VROOM lub gniazdem SPOT. Bardzo ważne jest aby podczas projektowania systemu strategicznie rozmieścić punkty ssące tak, aby powierzchnia sprzątania pokrywała całą powierzchnię domu lub apartamentu.
 

Decyzję o wyborze systemu centralnego odkurzania najlepiej jest podjąć już na etapie budowy, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie aby w trakcie remontu doposażyć w taką instalację już istniejący dom lub apartament. Niewątpliwie instalacja centralnego odkurzania posiada szereg zalet dających przewagę nad tradycyjnymi rozwiązaniami. Poniższa tabela przedstawia porównanie rozwiązań oferowanych przez VACUFLO® do tradycyjnych odkurzaczy przenośnych w aspektach związanych ze zdrowiem i samopoczuciem ich użytkowników, efektywnością i wygodą w sprzątaniu, a także prestiżem.

 
Systemy Centralnego Odkurzania VACUFLO® Tradycyjne rozwiązania odkurzaczy przenośnych
Eliminują z pomieszczenia 100% zassanego brudu, kurzu i alergenów. Zassane, oczyszczone powietrze jest wydalane na zewnątrz budynku. Rozsiewają kurz i alergeny w powietrzu którym oddychamy. Zassane powietrze po filtracji jest wydmuchiwane z powrotem do odkurzanych pomieszczeń wywołując cyrkulację, która podrywa drobiny kurzu i alergenów z mebli, ścian itp..
Dzięki Technologii Filtracji Cyklonicznej CFT™, niezawodnym i bardzo wydajnym silnikom Ametek oraz specjalnej konstrukcji turbiny moc ssąca nawet do 5 razy większa od tradycyjnych rozwiązań. Miniaturyzacja w celu osiągnięcia kompaktowego wykonania ma wpływ na wydajność oraz żywotność silnika wraz z turbiną ssącą. W rozwiązaniach tych silnik jest najczęściej chłodzony zasysanym przez turbinę powietrzem.
Dzięki Technologii Filtracji Cyklonicznej CFT™ moc ssąca urządzenia nie maleje w trakcie użytkowania. Jest ona stała i nie zależy od poziomu zgromadzonych zanieczyszczeń. Ponadto jednostki centralne True Cyclonic® to konstrukcja która nie wymaga dodatkowych prac związanych z czyszczeniem i wymianą worków lub filtrów na zanieczyszczenia gdyż ich nie posiada. W czasie odkurzania moc ssąca maleje wraz z zapełnianiem się papierowego worka, który pełni rolę filtra. Wydajność ssąca urządzenia może wówczas zmniejszyć się nawet o połowę co ma bezsprzeczny wpływ na efektywność w sprzątaniu. Nierzadko zdarza się, że zabraknie zapasowych worków na śmieci.
Umiejscowienie agregatu ssącego z dala od pomieszczeń, w których przebywamy redukuje hałas praktycznie do zera. Ponadto odpowiednia konstrukcja urządzenia oraz tłumik umożliwiają wytłumienie hałasu. Głośność samego agregatu ssącego na poziomie nawet 60 dB. Zwarta kompaktowa budowa bez możliwości wytłumienia sprawia, że poziom generowanego hałasu w pomieszczeniach, w których przebywamy może osiągać nawet do 74dB.
Ultralekki wąż ssący, najczęściej o długości 9 metrów podłączony do wybranego gniazda ssącego daje niespotykaną wygodę przemieszczania się i elastyczność w sprzątaniu. Swoboda ruchów jest ograniczona ciężkim i nieporęcznym odkurzaczem, ciągnionym w trakcie sprzątania na końcu 1,5 - 2 metrowego węża ssącego.
Instalacja centralnego odkurzacza to inwestycja na 15-20, a nawet więcej lat, która na pewno podnosi prestiż, wartość i walory użytkowe naszego domu lub apartamentu. Szybko zużywają się. Trwałość ograniczona maksymalnie do 4-5 lat.

Wszechstronność akcesoriów dodatkowych takich jak: szufelki automatyczne VacPan i leovac, zasobnik z wężem ssącym VROOM, system zarządzania wężem ssącym Hide-A-Hose, separator popiołu i wielu innych sprawia, że System Centralnego Odkurzania zyskuje funkcjonalność , której nie sposób porównać z żadnym tradycyjnym rozwiązaniem, a użytkownicy szybko doceniają trafność swoich decyzji.

źródło: www.vacuflo.pl

 

 

Odkurzacze centralne multimedia i opinie

Odkurzacze centralne zyskują coraz większe grono zwolenników i użytkowników. Nic dziwnego, ponieważ są odpowiednim narzędziem do kompleksowego i codziennego sprzątania domów mieszkalnych, biur, zakładów pracy, czy instytucji państwowych i samorządowych. Liczba ludzi, którzy mają jak najlepszą opinie o odkurzaczach centralnych nie jest wynikiem reklamy, ale coraz większej świadomości właścicieli
i użytkowników budynków, którzy cenią sobie wygodę i dużą wydajność urządzeń sprzątających.

Zapraszamy do obejrzenia kilku krótkich filmów, które przybliżą Państwu działanie odkurzaczy centralnych w normalnych domowych i firmowych warunkach. Przy pomocy znanego prezentera Irka Bieleninika wyjaśniamy działanie systemów centralnego odkurzania firmy jak i prostotę obsługi tych urządzeń. Można także zobaczyć w jaki sposób działa system Retraflex – rewolucyjny sposób na chowanie węża do odkurzania
w ścianie.

System chowanego węża Retraflex/Hide A Hose

System Datasync

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

System Datasync