Wentylacja Zehnder

 

nowy rekuperator zehnder comfoair Q

 

Zehnder Comfosystems

Zasada funkcjonowania systemu

 

Tak działa wentylacja…

Zehnder Comfosystems

  1. Świeże powietrze dociera do systemu przez przepust w ścianie zewnętrznej lub opcjonalny gruntowy wymiennik ciepła. Wykorzystuje on energię geotermalną do wstępnej zmiany temperatury powietrza z zewnątrz.
  2. Jednostka wentylacyjna Zehnder ComfoAir odzyskuje do 95% energii z powietrza odprowadzanego i przekazuje ją do świeżego powietrza. Opcjonalne wyposażenie zapobiega nadmiernemu wysuszaniu, dogrzewa lub schładza powietrze.
  3. Dzięki systemowi dystrybucji powietrza Zehnder ComfoFresh świeże powietrze o optymalnej temperaturze doprowadzane jest zgodnie z potrzebami do poszczególnych pomieszczeń, a zużyte powietrze odprowadzane jest na zewnątrz. Ilość powietrza można regulować indywidualnie dla każdego pomieszczenia.

Zalety wentylacji komfortowej Zehnder

- zawsze świeże powietrze

- oszczędność energii dzięki odzyskowi ciepła

- utrzymanie wysokiej wartości budynku poprzez zapobieganie powstawaniu grzybów pleśniowych

- zdrowy i komfortowy klimat w pomieszczeniu

- ochrona przed hałasem z zewnątrz

- stały dopływ świeżego powietrza podczas snu

 

Szukasz idealnych warunków życia, w których możesz czuć się całkowicie swobodnie? Czy chcesz zablokować pyłki, zarodniki, cząsteczki brudu i inne zanieczyszczenia ze swoich ścian?

Nadszedł czas, aby zdecydować się na system wentylacji. Niezależnie od tego, czy jest to nowy budynek, czy remont / renowacja - oferujemy idealne rozwiązanie dla wszystkich obszarów.

Centralne jednostki wentylacyjne

Ustanawiają standardy wydajności energetycznej i odzyskiwania ciepła. Nasze centralne urządzenia wentylacyjne są szczególnie odpowiednie do nowych konstrukcji (np. Domy pasywne):